Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Nu am platit 3 rate la credit pt. locuinta
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Nu am platit 3 rate la credit pt. locuinta

Buna seara!Am un credit in euro la Banca si nu am platit 3 rate dar luna asta o sa platesc toate restantele.Eu nu sunt in Romania si nu pot lua legatura cu banca pt. ca nu vor sa-mi dea informatii prin telefon.Vreau sa va intreb daca imi pot lua casa daca nu am platit 3 rate.A primit mama mea o scrisoare unde scrie ca trebuie sa achit ratele in 20 de zile.Eu banii pot sa-i dau bancii peste 25 de zile.Imi pot lua casa asa repede???Va multumesc anticipat!
gi-jane2, moderator
Ar fi bine sa mearga mama la banca si sa plateasca macar o rata in contul dvs.
Nu va iau casa in 20 de zile, dar declara creditul scadent anticipat, n-o sa puteti rambursa creditul si se va ajunge la executarea silita a casei