Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general INVENTAR
Discuție deschisă în Contabilitate în general

INVENTAR

In inventarul anual bunurile amortizabile ,trb. sa apra la valoarea de receptie minus amortizarea deja inregistrata?
eu de obicei mai introduc o rubrica la mijloace amortizabile ( nu stiu daca fac bine,dar am avut controale si nu a zis nimeni nimic)

nr denumire u.m. cant p.u. val inventar val amortizata valoare
crt la data de... ramasa

asta pentru controlul meu personal.iar val amortizata de la fiecare trebuie sa coincida cu contul 281
multumesc ptr. idee:D