Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Certificat de stagiu pentru somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Certificat de stagiu pentru somaj

In urma unui proces impotriva AMOFM Buc. privind recalcularea ajutorului de somaj acordat, s-a solicitat de catre instanta un certificat de stagiu pentru anul 2010. La dosarul cauzei exista adeverinta eliberata de compania unde a fost locul de munca insa instanta a solicitat acest certificat.Puteti sa-mi spuneti modalitatea si locul unde pot solicita acest certificat? Multumesc
AMOFM Bucuresti va poate elibera un astfel de certificat cu stagiul de cotizare la somaj. in baza declaratiilor nominale lunare depuse de angajator.
Valeriu TUDOR, Consultant resurse umane