avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 767 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... AMANARE ZBOR 24 ORE
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

AMANARE ZBOR 24 ORE

Buna seara,
cum pot obtine despagubiri in cazul amanarii unui zbor cu 24 ore, ce trebuie fac si ce depturi am ?
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Alexandru Munteanu , Avocat 10:24, 7 Februarie 2012
Gasiti toate drepturile dvs. pe [ link extern ]

Depinde de compania aerea. Daca zborul a fost anulat cu 24 de ore trebuie sa faci o cerere la compania cu care tb sa pleci in care sa adaugi o copie dupa biletul de avion
Succes.
Regulile sunt universal valabile pentru totate companiile aeriene din spatiul european

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Drepturi pasageri zbor anulat maranos76 maranos76 Buna ziua! Am 2 săptămâni am avut o serie de probleme cu un zbor care s-a decalat si apoi a fost anulat, si as dori sa ştiu daca pot cere compensaţii de ... (vezi toată discuția)
Anulare zbor- recuperare contravaloare bilet Oana_A Oana_A Va rog sa va exprimati opinia in urmatoarea speta: Am cumparat un bilet de avion dus intors ( plus asigurare) printr-o agentie de turism, urmand sa iau zborul ... (vezi toată discuția)
Anulare zbor tiberiu.bastic@gmail.com tiberiu.bastic@gmail.com Buna ziua, la inceputul lui aprilie a.c. am cumparat online 2 bilete de avion de la o agentie de turism.. Am primit pe email factura si dovada platiide la ... (vezi toată discuția)