Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... AMANARE ZBOR 24 ORE
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

AMANARE ZBOR 24 ORE

Buna seara,
cum pot obtine despagubiri in cazul amanarii unui zbor cu 24 ore, ce trebuie fac si ce depturi am ?
Va multumesc!
Gasiti toate drepturile dvs. pe [ link extern ]

Depinde de compania aerea. Daca zborul a fost anulat cu 24 de ore trebuie sa faci o cerere la compania cu care tb sa pleci in care sa adaugi o copie dupa biletul de avion
Succes.
Regulile sunt universal valabile pentru totate companiile aeriene din spatiul european