Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... data datorare dobanzi
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

data datorare dobanzi

de la ce data ce datoreaza dobanda legala? de la data introducerii cererii sau de la data scadentei? cunoasteti vreo decizie in speta? imi puteti motiva?
Doamna eu nu mai inteleg nimic #-o, unde s-a introdus cererea daca imprumutul este intre persoane fizice? Dobanda este trecuta in contract?
la judecatorie se va introduce..dar referitor la data de la care se datoreaza, unde gasesc o reglementare, o decizie? as prefera fireste sa gasesc o cale prin a putea cere dobanda de la data scadentei, pe care i-am si notificat-o deditorului