avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 753 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Să schimbăm împreună legea modificare lege
Discuție deschisă în Să schimbăm împreună legea

modificare lege

Buna ziua
Dragi colegi si utilizatori, personal ma confrunt cu multe probleme legislative ale acestei tari. Mi-as dori foarte tare sa schimb unele legi (acum ma lovesc de o lege penala neschimbata din 1934) dar din pacate va spun ca este foarte greu. Poate voi reusi ca aceste proiecte de modificare sa fie macar vizualizate de alte minti mai luminate, si poate va fi mai bine.
Dar totusi suntem in Romania.
Numai bine va doresc tuturor.
Cel mai recent răspuns: Gabriela Pintea , Consilier juridic 20:33, 1 Februarie 2009
Salut!
Daca ati avut in vedere Legea 59/1934 privind cecul, este cu adevarat nevoie de minti mai luminate.
Mult succes1
Despre care lege faceti referire ? :hm:
Buna ziua!
Din ce ati scris mi-am dat seama ca am gresit...:">. Imi puteti spune dvs despre care lege este vorba?
Va multumesc!
Buna ziua!
"Buna ziua
Dragi colegi si utilizatori, personal ma confrunt cu multe probleme legislative ale acestei tari. Mi-as dori foarte tare sa schimb unele legi (acum ma lovesc de o lege penala neschimbata din 1934) dar din pacate va spun ca este foarte greu. Poate voi reusi ca aceste proiecte de modificare sa fie macar vizualizate de alte minti mai luminate, si poate va fi mai bine.
Dar totusi suntem in Romania.
Numai bine va doresc tuturor."
Stiu ca am gresit cand am facut referire la Legea nr.59/1934 privind cecul.Va rog frumos sa imi spuneti dvs despre care lege este vorba.
Va multumesc
Buna ziua. Legea care imi da multe batai de cap acum este legea consignatiei 178/1934. #-o

Alte discuții în legătură

Fapt scuzabil in lumina legii nr. 59/1934 Cabinet de Avocat - Torok Andrei - Octavian Cabinet de Avocat - Torok Andrei - Octavian Va propun o dezbatere cu privire la ceea ce se doreste a fi acest "fapt scuzabil" in cuprinsul art. 84 din Legea 59/1934, cu modificarile si completarile ... (vezi toată discuția)
Obstructionare in activitatea consilierului juridic azul azul Dragi colegi, de curind am reusit sa ma incadrez, prin concurs, intr-o institutie publica. Insa bucuria a fost de foarte scurta durata, deoarece m-am trezit ... (vezi toată discuția)
Bilete la ordin sims sims ma confrunt cu problema biletelor la ordin refuzate de banca. executorul m-a trimis sa le depun la instanta pt investire cu formula executorie. m-am conformat, ... (vezi toată discuția)