Forum Discuţii juridice Să schimbăm împreună legea modificare lege
Discuție deschisă în Să schimbăm împreună legea

modificare lege

Buna ziua
Dragi colegi si utilizatori, personal ma confrunt cu multe probleme legislative ale acestei tari. Mi-as dori foarte tare sa schimb unele legi (acum ma lovesc de o lege penala neschimbata din 1934) dar din pacate va spun ca este foarte greu. Poate voi reusi ca aceste proiecte de modificare sa fie macar vizualizate de alte minti mai luminate, si poate va fi mai bine.
Dar totusi suntem in Romania.
Numai bine va doresc tuturor.
Salut!
Daca ati avut in vedere Legea 59/1934 privind cecul, este cu adevarat nevoie de minti mai luminate.
Mult succes1
Despre care lege faceti referire ? :hm:
Buna ziua!
Din ce ati scris mi-am dat seama ca am gresit...:">. Imi puteti spune dvs despre care lege este vorba?
Va multumesc!
Buna ziua!
"Buna ziua
Dragi colegi si utilizatori, personal ma confrunt cu multe probleme legislative ale acestei tari. Mi-as dori foarte tare sa schimb unele legi (acum ma lovesc de o lege penala neschimbata din 1934) dar din pacate va spun ca este foarte greu. Poate voi reusi ca aceste proiecte de modificare sa fie macar vizualizate de alte minti mai luminate, si poate va fi mai bine.
Dar totusi suntem in Romania.
Numai bine va doresc tuturor."
Stiu ca am gresit cand am facut referire la Legea nr.59/1934 privind cecul.Va rog frumos sa imi spuneti dvs despre care lege este vorba.
Va multumesc
Buna ziua. Legea care imi da multe batai de cap acum este legea consignatiei 178/1934. #-o