Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita pensie intretinere minor
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita pensie intretinere minor

am de achitat o sulta fostului sot.acesta la randul sau are de achitat o pensie de intretinere minor pentru care s-a inceput executarea silita,urmand a i se bloca contul bancar.pot vira sulta in contul poprit in speranta ca asa voi recupera pensia minorei?
Da. Puteti vira sulta si/sau puteti popri direct debitorul adica pe mama( adica pe dvs) pentru obligatia de plata a pensiei de intretinere scadente/restante. :) Asa... sulta se plateste direct in contul executorului care vireaza copilului, prin mama, creanta incasata din executare. :)