Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Asigurator care nu a facut plata
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Asigurator care nu a facut plata

buna ziua.
pe data de26. 11. 2012 am avut un accident auto fara victime. vinovat am fost eu. avand asigurarea la sc euroins romania. persoana cu care am avut incidentul sia facut masina pe casco urmand sa isi recupereze firma bani de la asiguratorul meu. acuma am primit citatie ca sunt chemat in instanta in calitate de intervenient fortat.in proces contra sc euroins romania. ce trebuie sa fac? sunt vinovat si trebuie sa platesc dauna??

va multumesc
dvs aveati asigurare asa ca nu aveti de ce sa va faceti griji.
cei de l;a firma de asigurari cauta orice tertipuri sa nu despagubeasca .
trebuie sa va faceti griji doar daca accidentul nu a fost asa cum ati declarat.
nu ati completat amiabilul?
de ce a preferat cel lovit sa-si faca masina pe casco ?
ca a zis ca o face mault mai repede si dupa urma sa isi ia bani de la firma mea asiguratoare. actele pe amiabila au fost facute corespunzator.