Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract individual de munca!
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract individual de munca!

Buna ziua,
Se poate trece contractul individual de munca - perioada nedeterminata in perioada determinata, prin incheierea unui act aditional la acesta?
Da, se poate in conformitate cu dispozitiile art. 41 alin. 1 si 3 lit. a din Codul Muncii.
Tepretic este posibil , insa completarea in registru de evidenta al salariatilor este imposibila intrucat un contract individual de munca incheiat pe durata nedeterminata nu poate fi modificat intr-un contract de munca pe durata determinata.