Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... cerere de chemare in judecata recuperare taxa poluare
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

cerere de chemare in judecata recuperare taxa poluare

a venit pe citatie intrebarea daca vreau sa chem in judecata si Fondul de mediu?
ce sa fac?
Si eu am avut o astfel de actiune si s-a finalizat in mod favorabil. Am primit banii inapoi. La proces am chemat in garatie si Ministerul Mediului deoarece la ei au ajuns banii din taxa. Finantele doar i-au incasat.
ok, deci chem si Ministerul Mediului!inca o problema am, imi cere instanta brief-ul tradus si legalizat, am depus o copie tradusa dar nu e legalizata! brief-ul original e la politie! cum sa fac?
cum ai facut cu brieful?
am facut o cerere la serviciul inmatriculari sa-mi elibereze o copie si cu acea copie certificata de ei, m-am dus la un traducator si apoi la legalizat