Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale sediu social expirat
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

sediu social expirat

Intrebare: Cu un sediu social expirat de 2 ani, ce trebuie sa fac pt a-l reactiva, la baza fiind un contract de comodat?
Avand in vedere noua lege, ma ajuta cu ceva la rezolvarea problemei?
Stiti cumva care este termenul de reactivare a unui sediu social, inainte ca ORC sa anuleze/desfiinteze firma?
Momentan firma este inactiva, avand datorii catre stat, pe care sper sa le achit prin reluarea activitatii, dar problema sediului ma incurca si nu stiu cum sa o rezolv?!!!... ca nu pot depune acte pentru sediu secundar si alte acorduriu de functionare.
Va multumesc

Citeste mai mult: www.avocatnet.ro/content/art...
Intocmiti un act aditional de prelungire a contractului de comodat si depuneti-l la ONRC cu cerere de depunere acte (bifati punctul 4.2. din cerere).
multumesc pt raspuns.