Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... VREAU sa expire contractul comodat, cum procedez?
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

VREAU sa expire contractul comodat, cum procedez?

La infiintarea firmei am legat un contract de comodat pe perioada "nedeterminata" (nelimitata). Intre timp firma a devenit inactiva, iar pentru a o lichida/radia, chiar si schimba sediul mi s-a spus ca trebuie sa o reactivez si astept inspectia la sediu (unde nu se mai afla si nici nu mai am acces).

Ce act trebuie sa depun la ONRC pentru a fi recunoscuta expirarea acestui contract comodat? Act aditional? Notificare? Un nou contract comodat?

Cum procedez apoi pentru desfiintarea/lichidarea din oficiu al acesteia, avand in vedere ca nici bugetul nu l-am depus de mai bine de 5 ani?
~ Conținut șters la cerere ~
Pai termenul de valabilitate e infinit/nelimitat. Proprietarul e dispus sa semneze o reziliere a acestui contract de comodat. Intrebarea e:
1. In ce format va fi acest act semnat de catre proprietar: act aditional, anexa, reziliere contract de comodat, notificare de expirare, etc?
2. Cum, unde voi depune acest nou act pentru a obtine statutul de sediu social expirat? La ONRC? Unde mai exact?

Multumesc.