Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... URGENT !!! OBIECTIVE DE PERFORMANTA=SARCINI DE ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

URGENT !!! OBIECTIVE DE PERFORMANTA=SARCINI DE SERVICIU

Buna ziua
Sunt intr-o mare dilema
Credeti ca ma puteti ajuta cu dezlegarea unei dileme in sensul ca obiectivele de performanta care tb inserate in fisa postului sunt una si aceesi cu atributiile(saracinilede serviciu)?
Care este actul normativ care prevede obligativitatea inserarii acestora in fisa postului?

Puteti sa ma ajutati cu un model de anexa la fisa postului cu criterii de evaluare si ob de performanta pt urmatoarele posturi: inginer ind. alimentara, inginer mecanic, fochist, frigotehnist, strungar, lacatus mecanic, sudor, electromecanic

Cu multumriri anticipate

#-o#-o#-o#-o
Obiectivele de performanta care trebie sa fie inserate in fisa postului nu sunt identice cu atributiile de serviciu ...

Criteriile de evaluare a activitatii profesionale a salariatului aplicabile la nivelul angajatorului trebuie sa fie inserate in c.i.m., potrivit art.17 alin.4 C.mun. coroborat cu art.17 alin.3 lit.e C.mun.

strungar
[ link extern ]

sudor
[ link extern ]

lacatus mecanic
[ link extern ]

fochist
[ link extern ]

frigotehnict
[ link extern ]
Multumesc mult de raspuns dar Intrebarea mea era daca exista un act normativ care prevede obligativitatea inserarii obiectivelor de performanta in fisa postului?
Alina Alina, Consilier juridic
Nu exista niciun act normativ care sa prevada ce contine o fisa a postului ...