Forum Discuţii juridice Executare silită oprire din salariu
Discuție deschisă în Executare silită

oprire din salariu

Buna ziua,

Doresc sa aflu daca este lega sa mi se opreasca tot salariu
Am un credit si din anumite motive nu am reusit sa il mai platesc timp de 3 luni si banca mio oprit tot salariu
Mentionez ca la banca respectiva mi se vireaza salariu
nu este legal, au voie sa va retina prin executare silita doar 1/3 din venituri. mergeti si le face adresa ca sunt venituri salariale si le cereti sa vi le elibereze. Daca nu se conformeaza, faceti plangere penala"in rem" pentru abuz in serviciu in dauna intereselor persoanei.
Mersi mult