Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... De ce nu mai pot avansa in treapta?
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

De ce nu mai pot avansa in treapta?

01.01.2011 am fost reincadrat conf art.33 din Legea cadru nr.284/2010 si a Legii nr.285/2010 pa functia publica de executie de Consilier I Superior 2 gradatia 5 corespunzatoare transei peste 20 ani de vechime in munca, clasa de salarizare 59, rezultata din adunarea clasei 50 prevazuta in Anexa nr.I Cap. I, litera A,pct.c) din Legea-cadru nr.284/2010 cu 9 clase coresp. transei de vechime in munca.
doresc sa stiu de ce nu mai pot avansa in treapta la 2 ani de la ultima avansare conf. L 188.
multumesc
Pentru ca nu mai exista trepte de salarizare!....#-o
Vedeti art.41 din Legea-cadru nr.284/2010 :)