Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA anulare decizie inactivitate
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

anulare decizie inactivitate

Buna ziua!

In cazul in care am obtinut anularea deciziei de inactivitate emisa dintr-o eroare a organelor de control, ce se intampla cu declaratiile care nu au fost depuse? Pana am obtinut aceasta treaba a durat cam un an, timp in care nu au fost depuse 12 deconturi de TVA si 2 declaratii 394, din cauza ca nu mi le-au primit la ghiseu firma fiind inactiva.

Sa le las asa nedepuse sau sa le depun? Dar pot evita ameda avand in vedere ca e vina organelor de control...
rational daca aveti act in mana ca este o eroare reveniti la data constatarii erorii nu mai devreme. NORMAL ati depus declaratii NU ! in perioada in care ati fost declarat inactiv ati fost neplatitor de tva dar ati depus declaratiile OBLIGATORII in caz de agent declarat INACTIV.