Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Decizii incetare acord parti
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Decizii incetare acord parti

Buna,

In cazul deciziei de incetare CIM cu acordul partilor (55 lit b), care este termenul de constestatie ? 30 zile sau 45?
Termenul de contestare a deciziei este de 45 de zile ...
Buna ziua,

Termenul de contestare este cel din Codul muncii si anume de 30 de zile, nu 45 .
monicalirca, utilizator
monicalirca a scris:

Buna ziua,

Termenul de contestare este cel din Codul muncii si anume de 30 de zile, nu 45 .

Termenul de contestare este cel prevazut in art.211 lit.a din Legea nr.62/2011 - 45 de zile . Acest articol a abrogat implicit prevederile art.268 alin.1 lit.a C.mun.