Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Tichete cadou
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Tichete cadou

Daca salariatii nu au copii minori mai au dreptul la Craciun sa primeasca tichete cadou? Si daca da care este limita si daca sunt impozabile? Se mai retine si asigurari sociale?
Va multumesc.
Tichetele cadou se impoziteaza, dar Nu se datoreaza alte obligatii sociale