Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... urgent! ordonanta presedintiala?
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

urgent! ordonanta presedintiala?

buna,as avea urmatoare stare de fapt:
in urma unui concubinaj a rezultat un copi,tatal plateste pensie alimentara,mama nu ii da voie sa vada copilul.
Intrebare:poate formula o ordonanta presedintiala pt stabilirea programului de vizita al minorei?
Da,poate promova ordonanta presedintiala in acest sens.
Da, fara indoiala are acest drept recunoscut de lege.