Forum Discuţii juridice Executare silită se poate executa silit doar cel asupra caruia a fost ...
Discuție deschisă în Executare silită

se poate executa silit doar cel asupra caruia a fost dispusa executarea

Daca unul dintre soti este urmarit de un creditor iar debitorul lucreaza la negru sau lucreaza cu jumate de norma pe perioade scurte iar cind este depistat de executor si se face propire pe salariu incheie contractul de munca ,sau schimba locul de munca si tot asa(practic cind este depistat se schimba -ce masura poate lua creditotul sau executorul daca acesta si-a luat angajament in scris fata de executor ca la momentul angajari va nunta executorul si va plati suma datorata ceea ce nu sa intimplat)Peste toate acestea mai spune ca nu mai locuieste cu celalalt sot care lucreaza cu contact de munca pe perioada nedeterminata.In acest caz se poate recupera suma datorata de catre creditor de la cel;alalt sot ?
puteti executa doar debitorul indicat de catre titlul executoriu. incercati identificarea altor bunuri din patrimoniul debitorului.