Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Delegare salariat in Romania
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Delegare salariat in Romania

Buna ziua,
Am rugamintea de a fi ajutata de persoane care sunt specializate, cu niste raspunsuri :
- care este valoarea diurnei legale, a unui salariat la un srl, pentru delegatie in Romania ?
- ce costuri sunt cuprinse intr-o delegatie ? diurna ? cazare ? cum este platit ? la orele propriu zis lucrate ?la programul normal de 8 ore ? la totalul orelor efectuate in delegatie ? drumul - sau calatoria pina la destinatie se ponteaza ?

Va multumesc frumos,
Vedeti:
Hotarare nr. 1860 din 21 decembrie 2006 privind drepturile şi obligaţiile personalului autorităţilor şi instituţiilor publice pe perioada delegării şi detaşării în altă localitate, precum şi în cazul deplasării, în cadrul localităţii, în interesul serviciului
[ link extern ]

multumesc frumos,
o zi si o saptamina usoara !