avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 426 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Amanare recurs ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Amanare recurs ...

Eu am depus recursul si mi-a fost aprobat.
Inca nu am platit taxa de timbru, dar asta se poate plati pana in ziua recursului.
Fiindca se apropie ziua judecarii recursului, 15 februarie, se poate ca eu cel care a depus recursul, sa ceara o amanare a acestuia ?
Unde depun cererea de amanare si cand stiu dc s-a aprobat ?
Poate exista riscul sa nu fie aprobata si eu sa pierd procesul fiindca nu m-am prezentat sa-mi sustin cauza ?

Multumesc
Cel mai recent răspuns: Mihai Costache , Avocat 18:52, 10 Februarie 2012
intai de toate achitati si depuneti la dosar tx de timbru altfel nu se va discuta nimic in respectiva cauza.
cererea de aminare trebuie temeinic motivata altfel instanta o va respinge si va discuta fondul cauzei in lipsa dvs.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Plangere contraventionala mariaba mariaba Mi-a fost ridicata masina parcata intr-o zona discutabila in ce priveste legalitatea. Am achitat taxele de recuperare a masinii si amenda. Am facut ... (vezi toată discuția)
De ce nu primesc citatia? ce se poate intampla? animacikaa animacikaa intr un dosar penal in recurs am avut primul termen in 23 ianuarie....am cerut amanarea cauzei pt a angaja un avocat,(cererea am depus la arhiva,nu am fost ... (vezi toată discuția)
Care este cea mai sigura modalitate de cerere de amanare? animacikaa animacikaa care este cea mai sigura modalitate de cerere de amanare in recurs? primul termen,cer amanarea pt a angaja un avocat...dar cum? prin fax sau sa depun in ... (vezi toată discuția)