Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Amanare recurs ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Amanare recurs ...

Eu am depus recursul si mi-a fost aprobat.
Inca nu am platit taxa de timbru, dar asta se poate plati pana in ziua recursului.
Fiindca se apropie ziua judecarii recursului, 15 februarie, se poate ca eu cel care a depus recursul, sa ceara o amanare a acestuia ?
Unde depun cererea de amanare si cand stiu dc s-a aprobat ?
Poate exista riscul sa nu fie aprobata si eu sa pierd procesul fiindca nu m-am prezentat sa-mi sustin cauza ?

Multumesc
intai de toate achitati si depuneti la dosar tx de timbru altfel nu se va discuta nimic in respectiva cauza.
cererea de aminare trebuie temeinic motivata altfel instanta o va respinge si va discuta fondul cauzei in lipsa dvs.