Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Divort ...copilu cu mine si mama plecata din tara
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Divort ...copilu cu mine si mama plecata din tara

Buna ziua,
Dupa aproape 8 ani de convietuire ma vad in situatia sa divortez din cauza neintelegerilor ....sotia mea care spune ca nu mai simte nimic pentru mine a plecat in italia spunind ca nu se mai intoarece nicodata si nu am s amai aud de ea...oricum sincer nici nu imi doresc asta ,deoarece ma amenitat verbat ca ma omoara in somn ,etc... noi avem un copil minor de aproape 7 ani ,,,,doresc sa intentez divort ,,,dar daca ea nu va vrea sa se [prezinte in tara pentru proces,,,,ce sanse am sa obtin custodia copilului ,,,doresc sa mai stiu daca inregistrarile audio cu un telefon mobil sunt luate in considerare ...deoarece am inregistrato cind spunea ca daca ai vin nebuniile ...se omoara dar inainte ne omoara pe noi ..pe mine si copilul ...

cu stima
Formulati actiune de divort si aveti posibilitatea ca pe care de ordonanta presedintiala sa solicitati stabilirea domiciliului minorului la dvs. pana la ramanearea definitiva si irevocabile a sentintei de divort. Contactati un avocat si aveti toate sansele sa obtineti exercitarea exclusiva a autoritatii parintesti si domicilul minorului la dvs.