Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit declaratia 101
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

declaratia 101

buna dimineata,
pana la ce data se depune decl 101 daca in decl 100 nu am declarat nimic si pana la ce data tb platit impozitul pe profit
Incepând cu anul fiscal 2012, termenul de depunere al declaraţiei anuale de impozit pe profit (D 101) nu mai este 25 aprilie 2012, ci este 25 martie 2012, inclusiv.
Declaratia 101 se depune pana la 25 martie, tot pana atunci faceti si plata.
PFA urile depun aceasta declaratie?
Nu.