avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 520 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general 117?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

117?

Buna ziua,

Am mare nevoie de ajutor in urmatoarea problema;la inventarierea de sfarsit de an am constatat ca dintr-o eroare de program si datorita neatentiei mele am un client extern cu sold in euro 0 dar in lei cu o valoare destul de mare datorata unei note de dif de curs (inreg-venit).Problema e ca numai pot interveni asupra rezultatului pe anul 2011;(nota de imp/p nu am inreg deoarece am pierdere fiscala de recuperat);insa intrb mea era daca pot sa inregistrez aceasta chelt.in 117?Va rog o solutie...

Multumesc mult!
Cel mai recent răspuns: George Moraru , Consultant fiscal 18:45, 12 Februarie 2012
Utilizati contul contul 1174.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sold debitor contul 1174 asmotortrade asmotortrade Buna ziua! Va rog sa ma ajutati in urmatoarele probleme: 1. In anul 2010 am platit imp. pe profit 3615lei dar imp. minim era de 3225 lei pe primele 3 ... (vezi toată discuția)
Eroare contabila- omitere factura anul precedent vioop vioop Am o factura de mobilier cu data de 30 noiembrie 2011 care nu a fost inregistrata. Am constatat omiterea ei in luna ianuarie. Cum o inregistrez avand in vedere ... (vezi toată discuția)
Sold creditor cont 1174 sfarsit de an asmotortrade asmotortrade Buna ziua! In decembrie 2010 s-a omis inregistrarea notei contabile cu plata imp. pe profit platit in plus in suma de 390 lei.In iulie 2011 s-a inregistrat ... (vezi toată discuția)