Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Am dreptul sa fac intermediere contracte intre un ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Am dreptul sa fac intermediere contracte intre un SRL(filiala) si SRL(contabil)?

:">
Va rog sa ma ajutati cu un raspuns daca se poate.

Lucrez la o firma de consultanta de management.
In pachetul de servicii pe care il oferim, un client a solicitat obligatoriu si prestarea de servicii de contabilitate (pe care nu am temeiul legal sa le ofer).
Vor un singur contract pt tot, dar nu ii deranjeaza daca pt contabilitate va factura direct firma de contabilitate catre ei.
Imi puteti da un sfat cum pot trece in contractul meu prestare de servicii contabile - intermediere de servicii contabile? ( mandatar al firmei de contabilitate, sau ...)

Multumesc anticipat
Dca nu suntei abilit pentru servicii de contabilitate nici pentru aceste intermedieri nu cred ca puteti fi abilitat. Ati putea sa gasiti o alta modalitate de a efectua operatiunile solicitate.
aveti o sugestie?

multumesc anticipat