Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... calcul venit brut
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

calcul venit brut

Pentru calcularea venitului brut anual se ia in calcul si subventia primita de la APIA sau se iau in calcul doar facturile emise si incasate in decursul anului?
Ce se intampla daca totalul cheltuielilor este mai mare decat venitul obtinut prin facturare ex:10000(facturat)+
5000 (subventie) total venit 15000,iar cheltuieli 12000,atunci cat este venitul net 3000 sau -2000?
Sa inteleg ca e vorba de o PFA iar sumele respective sunt cele care se trec in declaratia 200?
Este I.I cu activitate agricola si urmeaza sa depun declaratiile 200 si 392B