Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Costuri notar ( acte ) ptr cumpararea unei garsoniere
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Costuri notar ( acte ) ptr cumpararea unei garsoniere

Buna ziua

As dori sa stiu cat costa sau cat ma costa la notar sa fac actele pentru cumpararea unei garsoniere de 25 mp in valuare de 16 000 euro.
Astept raspunsuri
Multumesc
Depinde de unde este situat imobilul pentru ca in functie de zona limitele din grila de onorarii notariale pot fi diferite.
Mergeti la un birou notarial si vi se vor calcula taxele in functie de grila de expertiza imobiliara pt uzul notarilor. Aceasta expertiza se face in functie de zona, anul construirii, etaj....