Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... adeverinta de vechime
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

adeverinta de vechime

Buna ziua,
Angajat care nu s-a mai prezentat la munca de pe 17.01.2012, am demarat actiunea de cercetare disciplinara, a fost convocat, nu s-a prezentat, i-am inchis CIM-ul cu art.61 lit.a. Vreau sa-i trimit prin posta decizia de incetare; intrebarea mea este: trebuie sa-i trimit si adeverinta de vechime acum sau o sa i-o eliberez doar in urma solicitarii lui?
Va multumesc!
doar in urma solicitarii lui.
Puteti sa-i trimiteti si adeverinta de vechime .. nu va impiedica cu nimic faptul ca nu aveti din partea acestuia o solicitare in acest sens.
In logica lucrurilor, si pentru a intari cele spuse de moderator v-as pune o intrebare retorica!!!! Pentru decizia de incetare a contractului individual de munca ati avut o solicitare a angajatului in acest sens???? Cred ca nu...deci....SUCCES!