Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Restructurare post in timpul concediului de crestere ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Restructurare post in timpul concediului de crestere copil

Buna ziua,

Sunt in concediu de crestere copil de 1 an si 6 luni. Lucrez intr-o mare companie multinationala si am trimis o cerere prin care mi-am exprimat dorinta de a-mi relua activitatea mai devreme. Am fost anuntata doar telefonic ca pozitia mea a fost restructurata si in cazul in care voi reveni mai devreme la serviciu oricum voi primi preavizul prin care voi fi instintata de concediere.
Va rog sa-mi spuneti daca se poate face ceva din punct de vedere legal? Daca ma intorc la serviciu macar este ilegal sa ma concedieze pana cand nu imi expira termenul de 2 ani de concediu?

Multumesc
Anastasia84, utilizator
Ultima parere referitoare la acest subiect este ca, nu poate exista un contract individual de munca incheiat cu o persoana (fie contractul chiar si suspendat), fara sa existe un post aferent titularului de contract! Numai bine!
:offtopic:

Cred ca discutia se purta pe un alt subiect .. nu cred ca este necesar sa deviem de la discutie subiectul acestui topic ...