Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... obtinere teren primarie
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

obtinere teren primarie

Buna ziua.Daca poseda un aprtament de 49 mp o familie cu doi copii poate obtine de la primarie teren in vederea construirii unei case?
Daca prin posesie vreti sa spuneti PROPRIETATE, raspunsul este cu siguranta NU! De regula, primariile pot acorda terenuri in vederea constructiilor unor locuinte, familiilor care nu mai au in proprietate alte locuinta, cu conditia ca intr-o perioada de timp determinata sa isi finalizeze constructia casei!!! SUCCES!
multumesc pentru raspuns