Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... AJUTOR URGENT ! Unde poate fi gazduita o mama cu doi ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

AJUTOR URGENT ! Unde poate fi gazduita o mama cu doi copii, agresata de sot?

Buna ziua,
- Poate sa-mi spuna cineva unde anume se poate gazdui o mama cu 2 copii, care a fost batuta de sotul ei si alungata in plina noapte de acasa ?
Auzisem ca ar exista un fel de case de gazduire in acest sens,dar nu cunosc nicio locatie momentan.Are nevoie urgent de adapost in aceste conditii.
In judetul Prahova,zona Mizil este cazul.
Sa incerce sa se adreseze catre:

PRAHOVA
Directia de Munca si Protectie Sociala Prahova
Compartimentul judetean cu atributii in combaterea violentei in familie
Adresa: Str. Nicolae Iorga, nr.1, Ploiesti
Tel/fax.: 0244/575.119; e-mail: ddfssprahova@ploiesti.rdsnet.ro
Persoane de contact: director executiv jr. Militaru Dumitru (tel: 0723340634), director executiv adjunct A. Savu si inspector principal Negulescu Elena Izabela(e-mail: negulescuizabela@yahoo.com; tel: 0244/577641, 0726689389)
Ana Cristina Margu Birou de mediator , Mediator
Pentru astfel de situatii adresati-va Directiei de Asistenta Comunitara din localitatea respectiva si chiar Autoritatii de Protectie a Copilului. Ambele functioneaza in cadrul Primariilor.
Va multumesc. Am inteles.
Incercati la Complexul de Servicii Comunitare "Sfantul Andrei" Ploiesti.
[ link extern ]

Da,am vorbit deja,doamna Simona. Mi-a spus de acolo ce procedura trebuie urmata. Deja este in desfasurare. Multumesc. O zi buna.