Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Forma legala pentru comert cu produse artizanale
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Forma legala pentru comert cu produse artizanale

Ca artizan,pot vinde in targuri fara sa am PFA?
Sau ce forma legala trebuie sa indeplinesc pt a putea vinde produse artizanale in targuri?De exemplu,pt a putea vinde martisoare homemade,de ce am nevoie?
Trebuie sa fiti autorizat ca pfa.