Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Contract individual Radet
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Contract individual Radet

Buna ziua. Am o firma mica la parterul unui bloc(este o garsoniera). Suntem doar 2 angajati. In toamna cei de la Radet au venit la noi pentru a semna contract individual cu ei pt apa calda si caldura. Pana in momentul de fata am primit de la ei 3 facturi: prima de 450 lei, a 2a de 620 lei si 3a de 650 lei. Noi nu intelegem cum calculeaza dansii consumul deoarece avem repartitoare dar nimeni nu vine sa le citeasca. Imediat dupa ce am primit prima factura am inchis 2 calorifere din cele 3...se pare ca degeaba. Ne da impresia ca pun consumul din burta. Ce putem face in situatia asta? Sa-i dam in judecata? Are oare sens sau ne luptam cu morile de vant? #-o
In contract trebuie sa fie precizat modul de calcul al facturii. In privinta citirilor repartitoarelor poate este obligatia dvs. sa comunicati valorile ... Verificati! In cazul in care nu isi indeplineste o obligatie contractuala poate fi vorba de o actiune in instanta, pana atunci ....