Forum Discuţii juridice Executare silită OMJ 2550/2006 este inca valabil?
Discuție deschisă în Executare silită

OMJ 2550/2006 este inca valabil?

Buna ziua,
Am tot citi informatii pe forum si am ramas cu o nelamurire. Legea 151/2011 care completeaza legea 188/2000 nu precizeaza onorariul executorului judecatoresc pentru bunuri neevaluabile in bani, face referire doar la creante. In schimb, OMJ 2550/2006 face precizare la onorariul maxim al executorului judecatoresc, iar in anexa se detaliaza pentru ce anume se face executarea si onorariul. Obiective precum punerea in posesie, granituire, servitute se pot incadra la bunuri neevaluabile? Si daca da, se poate solicita calculul taxei de executare in conformitate cu OMJ 2550/2006?
Da este in vigoare, am verificat pe cdep.ro-repertoriul legislativ
Multumesc mult pentru raspuns.