avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 479 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... eroare materiala in tranzactie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

eroare materiala in tranzactie

Intr-o tranzactie,in urma unei succesiuni a fost trecuta o parcela de doua ori.Asa s-a dat si hotararea...care a devenit si irevocabila.ce e de facut?cum scoatem ceea ce e in plus din hotarare?deci in tranzactie si in hotarare e mai mult intravilan decat in titlul de proprietate.
Pot face cadastru in situatia asta?adica fara indreptare?

Alte discuții în legătură

Indreptare de eroare? europamode europamode Buna ziua...am o mare problema:familia mea a facut o tranzactie in urma unei succesiuni.S-a dat hotarare irevocabila...Abia cand ne-am apucat de cadastru am ... (vezi toată discuția)
Fara titlu gabriel13 gabriel13 locuiesc in casa sotului avuta de la bunica lui .nu avem niciun act ptr.ca in TITLU DE PROPRIETATE nu este trecuta casa cu gradina doar terenurile extravilane ... (vezi toată discuția)
Titlu de proprietate adrianaaaaaaaa adrianaaaaaaaa titlul de proprietate mai este valabil daca s-a facut o tranzactie avand la baza o hotarare judecatoreasca?daca nu ce pot face pentru ca in urma tranzactiei ... (vezi toată discuția)