avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 590 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... modificare functie in timpul detasarii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

modificare functie in timpul detasarii

doresc sa schimb functia unui angajat deja detasat (am acordul persoanei si al firmei unde este detasat) la o alta firma .Cum procedez (doresc sa ii mentin detasarea) si cum operez in revisal ?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 09:05, 20 Februarie 2012
Se intocmeste un act aditional de schimbare a functiei, dar trebuie semnat si de angajat acest act aditional.
De publicat in revisal se publica, dupa ce se opereaza modificarea, la modificari.
Intr-adevar, prin detaşare se poate modifica şi felul muncii, dar numai cu consimţământul scris al salariatului.

In acest sens, o varianta ar fi incheierea unui at aditional la c.i.m. referitor la modificarea functiei.
În Revisal mergeti la contracte - salariatul respectiv -modificare - modificare functie etc..

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Preluare prin detasare si noul revisal draganmariana draganmariana Incepand cu 01.09.2011, o sa preluam prin detasare de la o alta gradinita (privata fiind) o educatoare . Dar dorim tot cu data de 01.09 sa facem act aditional ... (vezi toată discuția)
Detasare ada-2000 ada-2000 buna seara. as dori sa imi raspundeti la intrebarile urm.: o persoana *contabil cu studii superioare* poate fi detasata pe o functie de contabil sef? daca da, ... (vezi toată discuția)
Detasare la locul de munca !ajutor ! PvlAndrei PvlAndrei Buna seara.Astazi mi s-a terminat concediul medical si mi-am sunat seful sa il intreb cum voi lucra.Dansul mi-a raspuns ca am fost detasat si ca de maine o sa ... (vezi toată discuția)