Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... modificare functie in timpul detasarii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

modificare functie in timpul detasarii

doresc sa schimb functia unui angajat deja detasat (am acordul persoanei si al firmei unde este detasat) la o alta firma .Cum procedez (doresc sa ii mentin detasarea) si cum operez in revisal ?
Se intocmeste un act aditional de schimbare a functiei, dar trebuie semnat si de angajat acest act aditional.
De publicat in revisal se publica, dupa ce se opereaza modificarea, la modificari.
Intr-adevar, prin detaşare se poate modifica şi felul muncii, dar numai cu consimţământul scris al salariatului.

In acest sens, o varianta ar fi incheierea unui at aditional la c.i.m. referitor la modificarea functiei.
În Revisal mergeti la contracte - salariatul respectiv -modificare - modificare functie etc..