Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajare pe post de economist
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajare pe post de economist

Absolventul de Studii Economice -sistem Bologna- specializarea Marketing,ciclul I poate fi angajat pe post de economist?
Da, poate fi angajat!
Ce fel de reconversie profesionala??? adica????
Dorel Dulau, Consilier juridic
Dar cel care are studii de lunga durata(sistemul vechi) si reconversie profesionala pe specializarea: Economie si Educatie Antreprenoriala?
Si o asemenea persoana poate fi angajata pe postul de economist ....
Depinde in ce consta reconversia profesionala? unde a fost facuta??
Reconversia profesionala facuta in cadrul Universitatii,pe parcursul a doi ani de studii. Aceasta specializare este: Economie si Educatie Antreprenoriala.