Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Legea nr. 544/2001 - veniturile unei persoane ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Legea nr. 544/2001 - veniturile unei persoane remunerate de la stat

sunt cumva exceptate la la liberul acces privind informatiile de interes public veniturile unei persoane remunerata de la stat?
Functionarii publici si personalul contractual de conducere au obligatia de a completa anual declaratia de avere, in care teoretic ar trebui sa declare veniturile obtinute pe anul fiscal anterior.