Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Convocare adunare generala
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Convocare adunare generala

Buna seara! Doresc sa aflu daca Normele Metodologice de aplicare a Legii 230/2007 au efect de lege mai precis daca un paragraf din norme este peste legea 230, deoarece la art.14 pct 5 din norme se specifica ca daca la reconvocarea Adunarii Generale daca exista dovada ca toti membrii au fost convocati pot fi luate hotarari cu 50%+1din cei prezenti .Dovezile convocarii si reconvocarii sunt afisajul de la avizier SI tabelul nominal cu semnaturi pt convocator! In legea 230 nu apare acel SI !! Multumesc!
nu este nevoie de convocarea pe baza de tabel!
cei interesati de bunul mers al asociatiei (sau cei ce vor sa puna bete in roate) vor vizualiza AVIZIERUL asociatiei, asa ca este suficient legal convocatorul afisat in termen.
este necesar SI tabelul,deoarece este nevoie in caz de contestatie in instanta