Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii comision depunere salariu pe card
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

comision depunere salariu pe card

Buna seara,
exista vreo reglementare cu privire la plata comisionului pentru depunerea salariului pe card? Acest comision trebuie retinut salariatului?
Va multumesc!
Reglementarea care e se refera ca nu trebuie sa obligi salariatul sa-si incaseze salariul in cont bancar de card.
Comisionul trebuie platit de firma, asa mi se pare normal.
multumesc de raspunsuri! Stiu de reglementarile cu privire la ne obligativitatea primirii salariului pe card.
Situatia este urmatoarea ... majoritatea salariatilor primesc salariul printr-o anume banca. Sotul meu are card la alta banca. Angajata care vireaza salariile le vireaza in banca principala pe toate si apoi se face transfer la celelate banci rezultand de aici un comision intre banci. As vrea sa stiu daca se poate evita acest comision.