avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1143 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... contract vinzare cumparare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

contract vinzare cumparare

buna ziua ,as dori sa primesc un sfat din partea dumneavoastra ca specialisti in urmatoarea problema .bunicii in virsta de 86 ani in urma cu un an de zile au facut la notariat un contract de vinzare-cumparare cu drept de habitatie viagera fara nici un fel de alta clauza de intretinere cu fiul lor ,acest contract l-au facut fiind batuti luati pe sus si dusi la notariat ,ei spun ca nici nu stiu ce au semnat pt ca notarul nu le-a spus nimic i-a pus doar sa semneze ,acum acest ,,fiu,,daca se poate numi asa din pv moral le-a intentat 2 procese pentru evacuare din locuinta ,toata viata i-a batut si le-a luat pensia si banii de imormintare ,acum batrini cind au vazut ce fel de act au semnat vor sa stice in instanta acel contract de v-c ,pot face acest lucru ? in contact se precizeaza ca ei au primit o suma de bani ,in realitate li-sa luat si pensia de 350lei din casa sub imperiul pumnului,asa le-a facut toata viata le-a luat lucrurile din casa ,i-a batut si tot el ii reclama la politie si ii da in judecata asta pentru ca stie ca bunica e dependenta de medicamente de inima fiind cardiaca se gindeste ca poate asa moare mai repede bunica .va rog dati-mi un sfat cum o pot ajuta sa anuleze acel contract de v-c ,si ce putem face sa ii apar de acest nemernic -oare pt astfel de oameni nu exista lege,orice sfat e bine-venit fapt pentru care va multumesc din suflet cu tot respectul

Alte discuții în legătură

Acte de proprietate afrigioi afrigioi Socrul meu a cumparat in 1998 un teren de 5000 mp. proprietarul i-a dat actul de proprietate in original, un act de vanzare cumparare de mana - semnat si de ... (vezi toată discuția)
Drept de habitatie mihaioro mihaioro Buna ziua,daca ma poate ajuta cineva cu un raspuns cat mai clar in privinta problemei mele...acum cativa ani bunicul meu mi-a lasat un apartament (act de ... (vezi toată discuția)
Contract v-c bazat pe minciuna in fata notar se poate anula?? julius.jr julius.jr in 1991 la un notar se prezinta un batrin de 86 ani si doi martori{rude cu batrin} consilieri in primarie care stiau ca mint dar au facut-o pt bani, si vind un ... (vezi toată discuția)