avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 544 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită contestatie executare
Discuție deschisă în Executare silită

contestatie executare

Ce mai pot face daca contestatia la executare a fost stabilita dupa primul termen de vanzare al imobilului?ce cautiune trebuie depusa pt suspendarea executarii?am un credit in valoare de 200 mii franci si vanzarea imobiului este de 70 mii euro.
Cel mai recent răspuns: nickgsb , utilizator 11:44, 23 Februarie 2012
Cautiunea care trebuie depusa este in cuantum de 10% din valoarea obiectului cererii sau de 500 lei pentru cererile neevaluabile in bani. Cautiunea depusa este deductibila din cautiunea stabilita de instanta, daca este cazul”.
deci tre sa depun 20 mii franci nu?daca nu-i depun si se vinde imobilul ce sens mai are contestatia mea care are loc dupa vanzare?
Bag eu mana in foc ca nu se vinde dupa prima licitatie.Oricum asta nu te ajuta decat ptr. moment.Deznodamantul ramane acelasi,daca nu platesti ramai fara casa.
pai tocmai asta vreau sa aman cat mai mult posibil....in vara o sa am banii sa-l cumpar dar banca nu vrea sa astepte
am intrat pe site-ul judecatoriei si apare amana cauza si un termen de 22.08.2012.Ce inseamna asta?daca suspenda licitatia nu trebuia sa scrie altceva?o sa merg mai tarziu sper sa aflu mai multe acolo

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Executare andrei_prk andrei_prk ce se intampla daca mi se vinde apartamentul la licitatie cu toate ca eu ma judec cu banca si am termen in luna august?vanzarea are loc pe 01.03.2012 cu toate ... (vezi toată discuția)
Executare, geo-vem geo-vem Am luat credit de la o banca insumand suma 9400 lei printr-un card ,nu lam mai platit nemaiavand bani de rata,mi sa comunicat poprirea pe salar si platesc de ... (vezi toată discuția)
Executare silita mytly_mytly mytly_mytly Facind ``contestatie in anulare``la o hotarire judecatoreasca si irevocabila executorul poate sa continue executarea silita? Si de ce pune in vinzare imobilul ... (vezi toată discuția)