Forum Discuţii juridice Executare silită contestatie executare
Discuție deschisă în Executare silită

contestatie executare

Ce mai pot face daca contestatia la executare a fost stabilita dupa primul termen de vanzare al imobilului?ce cautiune trebuie depusa pt suspendarea executarii?am un credit in valoare de 200 mii franci si vanzarea imobiului este de 70 mii euro.
Cautiunea care trebuie depusa este in cuantum de 10% din valoarea obiectului cererii sau de 500 lei pentru cererile neevaluabile in bani. Cautiunea depusa este deductibila din cautiunea stabilita de instanta, daca este cazul”.
deci tre sa depun 20 mii franci nu?daca nu-i depun si se vinde imobilul ce sens mai are contestatia mea care are loc dupa vanzare?
Bag eu mana in foc ca nu se vinde dupa prima licitatie.Oricum asta nu te ajuta decat ptr. moment.Deznodamantul ramane acelasi,daca nu platesti ramai fara casa.
pai tocmai asta vreau sa aman cat mai mult posibil....in vara o sa am banii sa-l cumpar dar banca nu vrea sa astepte
am intrat pe site-ul judecatoriei si apare amana cauza si un termen de 22.08.2012.Ce inseamna asta?daca suspenda licitatia nu trebuia sa scrie altceva?o sa merg mai tarziu sper sa aflu mai multe acolo