Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... ''Anuleaza cererea ca insuficient timbrata''
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

''Anuleaza cererea ca insuficient timbrata''

am introdus o actiune in despagubire .am fost citat cu mentiunea taxa judiciara de timbru 39 lei si timbru judiciar 0,3 lei . in acea zi am achitat 2 taxe de timbru de 39 de lei , insa nu am observat ca pe chitanta apare doar suma de 2 lei . am depus chitanta +timbre .La primul termen actiunea a fost anulata ca netimbrata(admite exceptia insuficientei timbrari). Ce mai pot sa fac? mai pot sa deschid inca o actiune si sa timbrez corect(daca mai sunt in termen) sau nu mai am nici o alta solutie

deschideti inca o actiune si timbrati corect!

cola a scris:
Ce mai pot sa fac? mai pot sa deschid inca o actiune si sa timbrez corect(daca mai sunt in termen) sau nu mai am nici o alta solutie

Exact aceasta este unica solutie: nu apelati/recurati hotararea pe care o veti primi in aceasta cauza si investiti instanta cu o noua cerere de chemare in judecata.