Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... unde legalizez o hotarare definitiva ?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

unde legalizez o hotarare definitiva ?

Buna ziua,

Am avut un proces la judecatoria Galati, acum nu mai locuiesc in Galati, hotararea am primit-o la noua mea adresa, spuneti-mi va rog, pot sa merg sa legalizez hotararea ramasa definitiva la judecatoria din orasul unde locuiesc acum? pentru a nu mai face inca un drum pana la Galati? Prin aceasta hotarare am devenit proprietara unui apartament din Galati, unde trebuie sa ma prezint? care este procedura pentru intabulare, cadastru, carte funciara ?? Multumesc
legalizarea o faceti la instanta unde v-ati judecat pima data, mai exact la Galati!