Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general norma unica pe venit
Discuție deschisă în Contabilitate în general

norma unica pe venit

daca sunt persoana fizica autorizata trebuie sa declar in fiecare luna venitul la finante
Nu. Venitul persoanei fizice autorizate, se declara anual prin declaratia 200 care se depune pana la data de 25.05. a anului urmator realizarii venitului.
Persoana fizica autorizata care a optat pentru impunerea pe baza normelor de venit nu depune aceasta declaratie.