avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1892 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general norma unica pe venit
Discuție deschisă în Contabilitate în general

norma unica pe venit

daca sunt persoana fizica autorizata trebuie sa declar in fiecare luna venitul la finante
Cel mai recent răspuns: Ana Muntianu , Consultant fiscal 07:24, 23 Februarie 2012
Nu. Venitul persoanei fizice autorizate, se declara anual prin declaratia 200 care se depune pana la data de 25.05. a anului urmator realizarii venitului.
Persoana fizica autorizata care a optat pentru impunerea pe baza normelor de venit nu depune aceasta declaratie.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vreau sa devin pfa - servicii foto m2gica m2gica Buna ziua...Vreau sa ofer servicii fotografice ...Pot sa devin pfa? De ce am nevoie si ce implica asta ? Care sunt obligatiile mele catre stat? Pot elibera ... (vezi toată discuția)
Ce venituri se declara? corinana corinana Buna ziua. Am si eu o intrebare. In anul fiscal 2009 am realizat mai multe tipuri de venituri si nu sunt sigur care dintre ele trebuie trecute in declaratia de ... (vezi toată discuția)
Declaratia de venit pentru i.i. BobyGogo BobyGogo Buna ziua, de curand am infiintat o I.I. si as vrea sa stiu in cat timp se poate depune declaratia aceea la finante si daca se poate trimite si altfel decat ... (vezi toată discuția)