Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... citatie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

citatie

Buna seara! Am primit o citatie la proces, eu fiind chemat in calitate de intervenient. In urma cu 2 ani am lovit o masina in parcare, am mers la politie si am anuntat, iar apoi am dat asigurarea mea persoanei a carei masina am lovit-o. Firma de asigurari la care eu aveam RCA-ul nu a platit despagubirile celeilalte firme, si ca urmare cea din urma a actionat in judecata. Eu trebuie sa ma prezint la proces? Trebuie sa fiu reprezentat de avocat sau am vreo implicare in acest proces?
Procesul se desfasoara in Bucuresti, iar eu sunt din provincie si nu crred ca as putea ajunge.
Va multumesc!
Este recomandat sa fiti prezent la proces sau macar sa trimiteti o intampinare.