Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Activitate fara contract
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Activitate fara contract

Am acceptat oferta de a fi lector intr-un program de formare profesionala si am inceput activitatea de doua saptamani, fara insa a avea un contract semnat. Nu stiu cu cat voi fi platita si cum se va face plata orelor prestate.
Directorul de program mi-a comunicat ca se va semna un contract la sfarsitul cursului.
Este legal acest lucru?
Multumesc anticipat.
normal ca nu este legal

ce nu cred ca poate intelege cineva cum ati acceptat sa incepeti sa faceti o activitate fara sa stiti ce cum si cati bani primiti , decat in cazul in care vreti sa o faceti gratis , caz in care bineinteles nu are rost sa va mai puneti problema platii