avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 702 soluții astăzi
Forum Bani şi Afaceri ... Tendinţe în lumea creditării Prima casa - pot beneficia de program?
Discuție deschisă în Tendinţe în lumea creditării

Prima casa - pot beneficia de program?

Buna ziua
Va deranjez cu 2 intrebari legate de programul prima casa si anume:
In anul 2012 este valabil programul prima casa?
Eu m-am casatorit si m-am mutat de la parintii mei daca sunt trecuta in actele de proprietate de la parintii mei cu o parte pot sa cumpar o casa prin programul prima casa?
Va multumesc pentru amabilitate
Ultima modificare: Joi, 23 Februarie 2012
Ares-3, moderator
Cel mai recent răspuns: gabriela9 , utilizator 12:46, 23 Februarie 2012

Programul continua, din cate am citit, pentru ca inca sunt fonduri.

Faptul ca aveti doar o cota-parte dintr-un apartament nu cred ca va impiedica sa depuneti dosarul - sunt acceptati si cei care detin o locuinta, cu conditia sa aiba suprafata < 50 mp.

Multumesc mult de tot
O zi buna va doresc si numai bine

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Prima casa avand un ap. de 51 mp? ContSters341336 ContSters341336 Buna ziua, eu detin un apartament dat de mama mea prin vanzare-cumparare acum eu si prietenul meu vrem sa ne luam o casa prin programul prima casa. Am fost la ... (vezi toată discuția)
Sunt eligibil pentru programul prima casa? Anonim_00 Anonim_00 Buna ziua, As dori sa accesez un credit imobiliar prin programul Prima Casa, sunt necasatorit insa detin: 1. cota parte 3/8 dintr-un apartament cu o ... (vezi toată discuția)
Programul prima casa lucian1956 lucian1956 Buna seara, Am rugamintea sa ma lamuriti cu o problema. O persoana care indeplineste conditiile pentru inscrierea in programul prima casa, daca primeste ... (vezi toată discuția)