Forum Bani şi Afaceri ... Tendinţe în lumea creditării Prima casa - pot beneficia de program?
Discuție deschisă în Tendinţe în lumea creditării

Prima casa - pot beneficia de program?

Buna ziua
Va deranjez cu 2 intrebari legate de programul prima casa si anume:
In anul 2012 este valabil programul prima casa?
Eu m-am casatorit si m-am mutat de la parintii mei daca sunt trecuta in actele de proprietate de la parintii mei cu o parte pot sa cumpar o casa prin programul prima casa?
Va multumesc pentru amabilitate
Ares-3, moderator

Programul continua, din cate am citit, pentru ca inca sunt fonduri.

Faptul ca aveti doar o cota-parte dintr-un apartament nu cred ca va impiedica sa depuneti dosarul - sunt acceptati si cei care detin o locuinta, cu conditia sa aiba suprafata < 50 mp.

Multumesc mult de tot
O zi buna va doresc si numai bine