Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... plan distribuire sume
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

plan distribuire sume

Este vorba de un creditor bancar inscris la masa credala,conf art 121 alin 1. Lichidatorul a inchiriat spatiile comerciale aduse in garantie de debitorul in faliment si ipotecate in favoarea bancii.
Sumele incasate din chirii se incaseaza lunar. Revine si creditorului un procent din aceste sume?
In acest caz creditorul garantat participa la distribuire ca si creditor chirografar